Miał prawo jazdy zaledwie 4 miesiące. Doprowadził do groźnego zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie

2024-02-28 08:00:00(ost. akt: 2024-02-27 15:20:08)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

O bardzo dużym szczęściu może mówić 18-latek, który doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Po zaledwie 4 miesiącach od zdobycia uprawnień do kierowania spowodował kolizję z 4 innymi pojazdami. Będzie musiał zapłacić 5000 złotych mandatu.
W poniedziałek (26 lutego) po godz. 15:00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 59 ok 2 km za wiaduktem jadąc od strony Mrągowa w kierunku Piecek, gdzie miało dojść do zderzenia 5 pojazdów osobowych.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni kierujący pojazdem VW Vento, który posiadał prawo jazdy od zaledwie 4 miesięcy, nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od pojazdów poprzedzających, które stały w wyniku wykonywanych przez służby porządkowe prac na drodze związanych z wycinką drzew.

Kierujący VW Vento uderzył w tył pojazdu VW Touran, a następnie na skutek uderzenia zjechał na lewy pas jezdni, gdzie otarł się o pojazd jadący z naprzeciwka, kolejno uderzając w 2 pojazdy poprzedzające VW Touran tj. hyundai oraz audi. Kierujący VW Vento został przewieziony do szpitala celem szczegółowych badań. Do szpitala na badania została również przetransportowana kierująca hyundaiem.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. 18-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktami karnymi.