Tego się nie spodziewali. Najbliższe dni spędzą za kratkami

2024-02-27 16:00:45(ost. akt: 2024-02-27 15:03:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci zatrzymują osoby poszukiwane w różnych okolicznościach. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali m.in. 39-latka, podczas kontroli drogowej na jednej z ulic Olsztyna oraz 29-latka, który ,,wpadł” w związku ze zgłoszoną interwencją.
W piątek (23 lutego) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic w Olsztynie z powodu braku zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy 39-letniego kierującego pojazdem marki Renault. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, ponieważ ma zatrzymane prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym i jazdę mimo braku uprawnień odpowie przed sądem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia zastępczej kary 6 dni aresztu lub opłacenia grzywny za popełnione w przeszłości wykroczenie. 39-latek postanowił od razu rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa nić 1500 złotych.

W niedzielę (25 lutego) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali wezwani na jedną z ulic w mieście, w związku z interwencją. Po sprawdzeniu pobliskiego terenu policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi ze zgłoszenia. Okazał się nim 29-latek.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości trzema podstawami, celem odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 24 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości oraz 10 dni zastępczej kary aresztu lub opłacenia grzywny za wykroczenie popełnione w przeszłości. 29-latek został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.
(p.ż/ k.h)