Najazd rolników na Warszawę: policja ostrzega przed utrudnieniami

2024-02-26 16:26:18(ost. akt: 2024-02-26 20:06:21)

Autor zdjęcia: PAP

Komenda Stołeczna Policji ostrzegła przed utrudnieniami, jakie we wtorek mogą wystąpić w Warszawie i okolicznych powiatach. Utrudnienia mają związek z protestami rolników, które w ostatnim czasie od bywają się w całej Polsce.
Komenda Stołeczna Policji ostrzegła przed utrudnieniami, jakie we wtorek mogą wystąpić w Warszawie i okolicznych powiatach. Utrudnienia mają związek z protestami rolników, które w ostatnim czasie od bywają się w całej Polsce.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w najbliższy wtorek kierowcy powinni spodziewać się utrudnień zarówno na drogach krajowych w powiatach okołowarszawskich, jak i Warszawie.

W powiecie legionowskim utrudnienia wystąpić mogą już w nocy z poniedziałku na wtorek. Przewidywane są tam dwa punkty blokadowe. Pierwszy na rondzie w Zegrzu Południowym, czyli skrzyżowaniu drogi krajowej 61 z drogą wojewódzką 631. Druga blokada ma objąć skrzyżowanie drogi krajowej 62 z drogą wojewódzką 632, czyli rondo w miejscowości Dębe.

"Dla dk 61 zalecany jest objazd przez Borową Górę (skręt na światłach w ul. Zegrzyńską), następnie wyjazd w Dębem na dw 632, która prowadzi do miejscowości Michałów Reginów, co umożliwia powrót na dk 61. Dla dk 62 zaleca się wybór dw 622, a następnie przejazd ul. Nasielską w Borowej Górze. Kolejno wyjazd na dk 61 i tu dalsze zastosowanie ma objazd dla dk 61" - napisała w komunikacie policja.

"W obrębie gminy Błonie na drodze krajowej nr 92 możliwe utrudnienia w godz. 10-16, na odcinku Bieniewo-Parcele, do miejscowości Bronisze i z powrotem. Z kolei w Warszawie od godz. 11 przewidywane są utrudnienia w centrum Warszawy w rejonie Pl. Defilad na wysokości ul. Emilii Plater, dalej Al. Jerozolimskimi w kierunku Ronda de Gaulle’a, a także okolice Pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejskiej i dalej w rejonie Al. Ujazdowskich, przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów" - przekazała KSP.

Komenda dodała, że nad bezpieczeństwem protestujących będą czuwali policjanci, a w newralgicznych punktach załogi wydziałów ruchu drogowego będą kierować na wyznaczone objazdy. W Warszawie policjanci mogą wyłączać poszczególne ulice na czas przemarszu uczestników.

Policja zaapelowała do mieszkańców o uwzględnienie utrudnień przy planowaniu swoich obowiązków i doradziła omijanie centrum Warszawy. Przypomniała także o tym, by sprawdzić zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

"Sytuacja odnośnie utrudnień w ruchu drogowym będzie na bieżąco monitorowana. O wszystkich utrudnieniach oraz ewentualnych objazdach będziemy informować na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji oraz na platformie X" - przekazała policja.


red./PAP