35-latek wpadł podczas kontroli drogowej na al. Sikorskiego w Olsztynie. Był pijany i poszukiwany przez sąd

2024-02-26 19:00:22(ost. akt: 2024-02-26 15:08:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 35-latek wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Ponadto okazało się, że ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.
W czwartek (22 lutego) policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi.

Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego. Policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości 35-latka. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyło ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 35-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 145 dni pozbawienia wolności.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe.

35-latek został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.