Marcin Kuchciński: w najbliższym czasie nasz region czeka wiele dobrego

2024-02-24 16:54:29(ost. akt: 2024-02-24 17:17:23)
Marcin Kuchciński, który kandyduje do sejmiku w okręgu olsztyńskim powiedział, że przed samorządem województwa w najbliższym czasie jest wiele wyzwań. Wymienił m.in. budowę Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie, budowę ulicy Nowobałtyckiej oraz łącznika od ulicy Warszawskiej do obwodnicy w Olsztynie. Wśród inwestycji wymienił też modernizację olsztyńskiego planetarium oraz budowę Muzeum Warmii w Gietrzwałdzie.
Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach Jacek Protas powiedział podczas konferencji, że 2/3 inwestycji publicznych w Polsce oraz większość usług publicznych realizują samorządy terytorialne.

- Od ich kondycji, od zaradności wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków, od ich ciężkiej pracy zależy jak się nam w Polsce żyje. Udowadniają na co dzień pod ścisłą kontrolą, że potrafią dobrze gospodarzyć, bo znają problemy małych ojczyzn i podejmują decyzje, które sprzyjają rozwojowi gmin, powiatów czy województw - mówił Protas.

Jak dodał, "jest przekonany, że PO zwycięży". "15 października Polacy nie tylko wybrali wolność, niezależne sądy, współpracę z UE i naszymi sąsiadami, ale również decentralizację i wzmocnienie samorządu terytorialnego w Polsce" - zaznaczył.

1. - Wiem, że mając ze sobą taką drużynę Koalicja Obywatelska będziemy działać skutecznie, a co najważniejsze z zaangażowaniem i pasją do rozwijania naszych okręgów - podkreśla Marcin Kuchciński, który kandyduje do sejmiku w okręgu olsztyńskim.
Jak powiedział, przed samorządem województwa w najbliższym czasie jest wiele wyzwań. Wymienił m.in. budowę Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim, budowę ulicy Nowobałtyckiej oraz łącznika od ulicy Warszawskiej do obwodnicy w Olsztynie. Wśród inwestycji wymienił też modernizację olsztyńskiego planetarium oraz budowę Muzeum Warmii w Gietrzwałdzie.


2. Jedynką na liście PO do Sejmiku w okręgu 2 obejmującym powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski, ostródzki będzie Bernadeta Hordejczyk - przewodnicząca Sejmiku. Zapowiedziała konieczność inwestycji wokół kanału elbląskiego.

3. Liderem PO do Sejmiku w okręgu 3 obejmującym miasto Elbląg oraz powiaty, bartoszycki, braniewski, lidzbarski jest Robert Turlej, miejski radny Elbląga. Podkreślił, że "rząd Donalda Tuska dokończy budowę kanału żeglugowego i portu morskiego w Elblągu, który będzie oknem na świat".

4. W okręgu 4 obejmującym powiaty ełcki, gołdapski, kętrzyński, olecki, węgorzewski listę PO poprowadzi Jarosław Słoma, który mówił, że Ełk będzie stolicą subregionu i tam będą się koncentrować inwestycje drogowe m.in. między Kętrzynem a Giżyckiem, Wydminami a Oleckiem oraz Oleckiem a granicą województwa oraz na obwodnicy Kętrzyna.

5. W okręgu 5 obejmującym powiaty giżycki, mrągowski, piski, szczycieński, nidzicki listę PO do Sejmiku poprowadzi Katarzyna Sobiech, dyrektor Piskiego Domu Kultury.

Dzisiaj w 30 osobowym sejmiku województwa Koalicja Obywatelska ma 12 radnych), PSL 7 a PiS opozycji 11. oprac. ih, źródło; PAP
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dobryolsztyn #3113862 25 lut 2024 12:09

    A co z ulicą łączącą ul. Warszawską z Oś Generałów???

    odpowiedz na ten komentarz