AMŚ w łyżwiarstwie szybkim - kolejny złoty medal Natalii Jabrzyk

2024-02-23 18:44:21(ost. akt: 2024-02-23 18:47:53)

Autor zdjęcia: PAP

Natalia Jabrzyk zdobyła swój drugi złoty medal akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. Po zwycięstwie w czwartek na 1000 m studentka Politechniki Łódzkiej triumfowała w piątek na dystansie 1500 m.

Jabrzyk uzyskała czas 2.03,91, wyprzedzając równo o sekundę Norweżkę Marte Bjerkreim Furnee. Tuż za podium uplasowała się Olga Piotrowska.

"Z medalami już nie mam co robić. Kiedyś wieszałam je na karniszu, dopóki mi nie spadł" - powiedziała Jabrzyk, cytowana w komunikacie Akademickiego Związku Sportowego.

Konkurencję 1500 metrów mężczyzn zdominowali za to gospodarze, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca. Trzy kolejne należały do Polaków – piąty był Marek Kania, szósty Michał Kopacz, a siódmy Maksymilian Rzepka.

Po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwoni mają w dorobku trzy złote medale. Oprócz Jabrzyk na najwyższym stopniu podium stanął w czwartek Marek Kania na 1000 m.