Jeden pił alkohol w miejscu publicznym, drugi przebywał w zadymionym mieszkaniu. Obaj byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Olsztynie

2024-02-25 09:00:00(ost. akt: 2024-02-23 15:19:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości w różnych okolicznościach. Zdarza się tak, że część z nich ,,wpada” podczas legitymowania w związku z przeprowadzanymi interwencjami - tak było w przypadku 29-latka oraz 62-latka. Niektórzy po opłaceniu grzywny zostają zwolnieni, a inni najbliższe dni spędzają w areszcie.
We wtorek (20 lutego) funkcjonariusze na jednej z ulic w Olsztynku wylegitymowali 62-latka, z powodu spożywania przez niego alkoholu w miejscu publicznym.

Za powyższe wykroczenie został pouczony.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło jednak na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, w celu odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 8 dni lub opłacenia grzywny.

62-latek postanowił od razu rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.

W sobotę (17 lutego) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się do jednego z mieszkań na terenie Olsztyna, gdzie miało dojść do zadymienia mieszkania, w którym miał znajdować się mężczyzna.

Na miejsce przyjechała również straż pożarna. Z lokalu wydobywał się dym, a pomimo kilkukrotnych prób nawiązania kontaktu, nikt nie reagował i nie otwierał drzwi.

Po wejściu do mieszkania okazało się, że wewnątrz znajduje się 29-latek. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Mławie na podstawie nakazu do odbycia zastępczej kary 5 dni aresztu lub opłacenia grzywny za popełnione w przeszłości wykroczenie przeciwko mieniu lub opłacenia grzywny.

29-latek nie opłacił grzywny, więc został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w areszcie.