Co nowego u karolewskich architektów krajobrazu?

2024-02-23 10:38:14(ost. akt: 2024-02-23 11:53:21)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Szklany las, relaksacyjne rysowanie, podróże? Tylko w Karolewie.
Zima dla architektów krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie to czas na różnorodne projekty, wycieczki edukacyjne i rozwijanie talentów. Z wyzwaniem - las w szkle zamknięty - zmierzyli się uczniowie klasy czwartej - i jak widać na zdjęciach, poradzili sobie z tym świetnie.

Rośliny, ograniczone rozmiarem słoika, w naturalny sposób dostosowują się do posiadanych warunków, przez co często rosną wolniej niż zazwyczaj. Sprawia to, że nie musimy o nie tak często dbać, przycinać czy przesadzać, a przez długi czas cieszą nas one swoją estetyką.


Ten projekt edukacyjny i jego realizacja są efektem działań zainspirowanych Certyfikatem W-M Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna środowisku”. Uczniowie klasy drugiej rozwijali swoje talenty plastyczne i poznawali nowe techniki rysunkowe i malarskie. Kredka, pastele, farby akwarelowe i akrylowe, gwasze i tempera – to wszystko sposoby na przedstawienie ogrodu w barwnej, bardziej optymistycznej wersji. Dodatkowym atutem tych zajęć jest doświadczenie, że rysowanie jest rodzajem skutecznej techniki relaksacyjnej.

Wycieczki edukacyjne to częsty i przyjemny element kształcenia w naszej szkole. Grupa uczniów z różnych klas technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami wybrała się do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi Ogrodnicze, gdzie można było zapoznać się ofertą kilkudziesięciu firm działających w szeroko pojętym projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni. Możliwość spotkania szerokiego grona specjalistów oferujących produkty i usługi na najwyższym, międzynarodowym poziomie jest także sposobem na znalezienie własnej drogi.

Karolewscy architekci wielokrotnie przekonują się, że wybrali ciekawy, przyszłościowy zawód.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12