Premiera "Łóżka pełnego cudzoziemców" w reż. Jerzego Bończaka w Teatrze Capitol

2024-02-22 00:34:03(ost. akt: 2024-02-22 00:44:41)

Autor zdjęcia: Denise Jans on Unsplash

W Teatrze Capitol w Warszawie w poniedziałek odbędzie się premiera komedii brytyjskiego scenarzysty filmowego i telewizyjnego Dave'a Freemana pt. "Łóżko pełne cudzoziemców" w reż. Jerzego Bończaka - poinformowała PAP Hanna Krawczyńska z Teatru Capitol.
W Teatrze Capitol w Warszawie w poniedziałek odbędzie się premiera komedii brytyjskiego scenarzysty filmowego i telewizyjnego Dave'a Freemana pt. "Łóżko pełne cudzoziemców" w reż. Jerzego Bończaka - poinformowała PAP Hanna Krawczyńska z Teatru Capitol.

"Angielski dowcip w najlepszym wydaniu, znakomite kreacje aktorskie i to, co kochacie w farsach najbardziej – intrygująca i pełna zadziwiających zwrotów akcji historia, w reżyserii mistrza gatunku Jerzego Bończaka – reżysera takich hitów Teatru Capitol, jak +Prezent urodzinowy+ i +Kochane pieniążki+" - czytamy w przesłanej informacji.

W spektaklu miejscem akcji jest "ciemny, obskurny hotel położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma dawno za sobą i już nie wszystko w nim działa sehr gut!". "Cieknący kaloryfer, rozpadający rezerwuar, tajemniczo zatapetowane drzwi…" - napisano.

"+Co zrobić z tym rozwalonym kaloryferem? Naprawiać, czy jednak może kupić… nowy hotel?+. Heinz – niedoszły lekarz, bawidamek i kierownik hotelu, który nigdy się nie myli, oraz przekupny Kazek – wiecznie podchmielony portier, który zawsze wie lepiej - robią co mogą, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Przez swoje roztargnienie dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście! +Oui, monsieur, tak, ma Pan szczęście – mamy jeszcze jeden pokój!+" - czytamy w zapowiedzi.

Jak wyjaśniono, "pierwsi do pokoju trafiają: Brenda – +najpiękniejsza kobieta, która przyjechała do hotelu, dzisiaj…+ i Stanley Philby – klient, +który zawsze martwi się o działającą łazienkę, a potem myje nogi w bidecie!+". "Do pokoju pełnego cudzoziemców – dołączają jeszcze angielski biznesmen John Parker, jego żona Helga oraz seksowna Simone… Zapowiada się prawdziwa feta cudzoziemców! Zadziwiający splot wydarzeń sprawia, że nic tego dnia nie odbywa się tak, jak zostało zaplanowane" - napisano.

Jak zaznaczono, "niespełnieni w swoich związkach bohaterowie wpadają w pułapkę pożądania, która uruchamia lawinę kłamstw".

Przekładu komedii autorstwa brytyjskiego scenarzysty filmowego i telewizyjnego Dave'a Freemana dokonała Elżbieta Woźniak. Reżyseria - Jerzy Bończak. Scenografię zaprojektował Michał Dracz, a kostiumy - Iga Sylwestrzak. Autorem opracowania muzycznego jest Małgorzata Małaszko.

W premierowej obsadzie wystąpią: Daria Widawska, Anna Guzik, Aleksandra Szwed, Radosław Pazura, Jacek Bończyk, Kacper Kuszewski, Paweł Orleański, Waldemar Obłoza, Michał Meyer, Wojciech Solarz, Karolina Piwosz i Marta Bryła.

Premiera - 26 lutego o godz. 19 w Teatrze Capitol w Warszawie. Kolejny spektakl - 28 lutego.


red./PAP