Rolnicy opuścili Olsztyn [ZDJĘCIA/WIDEO]

2024-02-21 12:08:53(ost. akt: 2024-02-21 12:29:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Rolnicy kończą protest. Mimo zapowiadanych początkowo 48 godzin strajku, wspólnie podjęli decyzję o wcześniejszym rozwiązaniu protestu. Właśnie opuścili Olsztyn.
Protestujący wspólnie podjęli decyzję o rozwiązaniu strajku. Nie chcą dłużej utrudniać życia mieszkańcom Olsztyna. Dodatkowo zrobili wszystko, co było w ich mocy. Obecnie opuszczają centrum stolicy Warmii i Mazur.


We wtorek (20 lutego) sznur ciągników ustawionych na ulicach Olsztyna miał w sumie 5 km długości. Traktory blokowały ścisłe centrum miasta, co wymusiło zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

W środę rano ciągników było już znacznie mniej.

— Ci, którzy mają zwierzęta pojechali do domów. Inni odjechali autami i zostawili ciągniki, po które później przyjadą — powiedział Marek Kuźniewski przewodniczący protestu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wszyscy z rozmówców podkreślali, że nie spotkali się z żadnymi negatywnymi reakcjami.

— O 3 w nocy ktoś nam przyniósł ciepłe, domowe ciasto. To było bardzo miłe. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Olsztyna za wyrozumiałość, życzliwość, zrozumienie naszej sprawy — powiedział Kuźniewski.

Protest rolników w woj. warmińsko-mazurskim zakończył się już na drodze krajowej S7 w okolicach Elbląga. Dyżurna punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie poinformowała PAP, że z powodu trwającego protestu w Nowym Dworze Gdańskim jadący trasą S7 muszą zjechać na objazdy w okolicach węzła Elbląg Zachód.


PAP/GO


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antyPIS #3113801 21 lut 2024 18:45

    Nie chcę generalizować ale ciągniki nie kiepskie, amerykańskie pick-upy, fiu fiu

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz