Rolnicy palą ogniska. W centrum Olsztyna unosi się dym [ZDJĘCIA]

2024-02-20 20:27:07(ost. akt: 2024-02-20 20:33:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dzisiejszy protest rolników nie dość, że sparaliżował większość miasta, to wywołuje mnóstwo emocji. Uczestnicy protestu jednak się nie poddają, a najbliższą noc spędzą na al. Piłsudskiego.
Do tej pory protesty odbywały się na obwodnicach, drogach dojazdowych i ogólnie mniej uczęszczanych. Teraz jednak, sytuacja się diametralnie zmieniła. Rolnicy postanowili, że to odpowiedni czas, aby wjechać do centrum miast, a co za tym idzie zwrócić bardziej uwagę na ich problem.

— Tym razem będziemy protestować w Olsztynie, co niewątpliwie utrudni codzienne funkcjonowanie wielu z Was, jednak problemy, z którymi jesteśmy zmuszeni wyjść na ulice dotyczą nas wszystkich - jako konsumentów — apelują rolnicy do mieszkańców Olsztyna.

Rolnicy tłumaczą, że protest ma wywrzeć presję zarówno na rządzących, jak i na Komisję Europejską, aby zmieniła podejście do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej. — Domagamy się również zmiany strategii Zielonego Ładu, która ogranicza produkcję rolną w Europie poprzez nakładanie absurdalnych wymagań środowiskowych — dodają.

Według rolników realizacja "zielonej" polityki rolnej doprowadzi do likwidacji wielu gospodarstw rodzinnych oraz do wyparcia polskiej, zdrowej i dobrej jakości żywności z rynku, na rzecz produktów z Ukrainy, wyprodukowanej bez zachowania żadnych unijnych standardów. — Przepraszamy za wszelkie utrudnienia w dniach 20-21 lutego. Liczymy na zrozumienie, przecież walczymy o dobro i zdrowie każdego z nas — piszą rolnicy.

Aktualnie trwa pierwsza dobra protestu na al. Piłsudskiego w Olsztynie. Rolnicy palą przywiezioną słomę i opony. W powietrzu unoszą się kłęby gęstego dymu. Na miejscu jest nasz fotoreporter, Zbigniew Woźniak.

Karol Grosz


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Precz z cenzurą GO #3113805 21 lut 2024 19:00

  Pytanie do dziennikarzy(?) - ile trzeba zapłacić abyście opublikowali wpis?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Rak #3113781 21 lut 2024 08:57

  "Protesty" polityczne , rolnicy sterowani przez PiS i Konfederację. Widać to po treści plakatów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Cyranka #3113777 21 lut 2024 07:18

  Jedyną osobą jakiej komentarze zamieszczacie to niejaki „as”, osoba o skrajnie pisowskich poglądach. Jeśli teraz ta osoba staje w obronie rolników (nie robiła tego gdy rządził pis) to znaczy, że pis jest stroną inspirującą te protesty. A co do samych protestów, to uznając zasadność postulatów, trzeba jednoznacznie stwierdzić, że wybrana przez rolników forma świadczy o warcholstwie, braku poszanowania mieszkańców miasta (co w końcu olsztynianie są winni tej sytuacji?) lub zwyczajnej dziecinadzie. Znajomi spędzili z chorym dzieckiem 5 godzin przed blokadą na siódemce, a teraz wielu z nas jest trutymi dymem ze spalonych opon (gdzie jest sanepid?). Jeśli rolnicy myślą, że wybrana przez nich forma protestu spowoduje poparcie reszty społeczeństwa to bardzo się mylą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. as. #3113760 20 lut 2024 21:59

  Rolnicy domagają się wprowadzenia pełnego embargo na produkty rolnicze z Ukrainy oraz zatrzymania szalonego "Zielonego Ładu" forsowanego przez UE? https://www.rp.pl/polityka/art39870011-p rotest-rolnikow-polska-wprowadzi-embargo -na-produkty-rolne-z-ukrainy-minister-ni e-wyklucza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz