Aneta Markowska została nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, z którym jest związana już 21 lat

2024-02-20 19:01:17(ost. akt: 2024-02-20 15:20:22)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie została Aneta Markowska. Kobieta, z instytucją związana jest już od 21 lat.
Starosta olsztyński Andrzej Abako i wicestarosta Joanna Michalska-Reda w poniedziałek (19 lutego), w obecności całego zespołu PCPR, złożyli nowej pani dyrektor gratulacje i życzenia, by pod jej kierownictwem Centrum stało się liderem w zakresie wsparcia osób potrzebujących pomocy.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie Grzegorz Drozdowski pogratulował w imieniu rodzin zastępczych z powiatu olsztyńskiego.

Pani Aneta Markowska doskonale zna potrzeby i specyfikę pracy na rzecz drugiego człowieka. Jest absolwentką Wydziału Nauki o Rodzinie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Fot. Starostwo Powiatowe

Z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie związana jest od 21 lat, zna je zatem od przysłowiowej podszewki. Ostatnio pełniła funkcję kierownika Zespołu wsparcia i poradnictwa specjalistycznego, a przez ostatnie 4 m-ce pracowała jako p.o. dyrektora PCPR.

Pani dyrektor, jak sama podkreśla, lubi ludzi i czerpie z nich inspirację. Zamierza kontynuować misję PCPR opartą na wzajemnej współpracy, życzliwej atmosferze, zauważając potencjał swoich pracowników. Prywatnie relaksuje się w otoczeniu przyrody i podróżując z najbliższymi.