Mieszkaniec Olsztyna chciał zagrać w grę internetową. Został oszukany na blisko tysiąc złotych

2024-02-18 14:00:36(ost. akt: 2024-02-16 14:28:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Użytkownicy gier czynią realne inwestycje polegające na zakupie wirtualnych przedmiotów. Tak było w przypadku pewnego mieszkańca Olsztyna, który chcąc nabyć konto w jednej z gier i zakupić wirtualną walutę, przekazał w ręce oszusta łącznie prawie 900 złotych.
W sobotę (10 lutego) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa.

Pewien mieszkaniec Olsztyna za pośrednictwem prywatnego kanału w grze skontaktował się z innym z graczy, w celu odkupienia wirtualnego konta w grze oraz wykupienia innych przedmiotów tego gracza.

Wirtualna rozmowa i ustalenia miały miejsce w piątek (9 lutego).

Następnie rozmówca polecił, aby dokonać przelewu za przekazanie mu konta za pomocą kodów BLIK na wskazany przez niego numer telefonu. Kiedy mieszkaniec Olsztyna dokonał transakcji kontakt urwał się, a dostępu do konta nie otrzymał.

Młody mężczyzna przekazał w ręce oszusta 400 złotych za konto, a także wykupił za prawie 500 złotych walutę w grze, za którą miał następnie odkupić przedmioty i przenieść je na nowo nabyte konto i móc nimi dysponować. Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa sprawę zgłosił na policję oraz skontaktował się z bankiem.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.