[WIDEO] Konrad Bukowiecki, lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn, zwycięzcą 63. Plebiscytu Sportowego Gazety Olsztyńskiej!

2024-02-14 19:06:55(ost. akt: 2024-02-14 19:06:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Topowy kulomiot w Polsce i na świecie Konrad Bukowiecki po raz czwarty został najpopularniejszym sportowcem województwa. Z Konradem Bukowieckim rozmawia Artur Dryhynycz z redakcji sportowej „Gazety Olsztyńskiej”
Zawodnik AZS-u UWM Olsztyn zdobył tytuł halowego mistrza Polski, wywalczył brąz krajowych rozgrywek i najważniejsze - został złotym medalistą uniwersjady w Chengdu. Za Konradem Bukowieckim rok trapiony kontuzjami (kontuzja łokcia, zerwanie więzadeł krzyżowych), lecz tak charakternego sportowca trudno złamać. Kulomiot cały czas jest w grze o awans na igrzyska olimpijskie - jeśli nie uda mu się zdobyć minimum liczącego 21,50 m, to przepustkę zapewni mu miejsce w światowym rankingu.