90-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Szczęśliwy finał poszukiwań

2024-02-13 11:45:18(ost. akt: 2024-02-13 12:20:36)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Odpowiednia reakcja jest kluczem do uratowania życia. W taki sposób postąpili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie poszukując zaginionego 90-letniego mężczyzny.
Wczoraj (12 lutego) w okolicach godzin porannych, funkcjonariusze na terenie jednej z miejscowości w gminie Olsztynek rozpoczęli akcję poszukiwawczą starszego mężczyzny. Zaginięcie zgłosiła jego rodzina, która widziała, jak 90-latek wyszedł z domu późnym niedzielnym wieczorem i poszedł w nieznanym kierunku, na dodatek ubrany niestosownie do pogody. Utrudniony był również kontakt z mężczyzną.

Funkcjonariusze, wraz z pomocą policyjnych patroli, przewodnika z psem służbowym, rodziny i sąsiadów rozpoczęli akcję poszukiwawczą, przeczesując teren. Po godzinie od rozpoczęcia poszukiwań, patrol z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w składzie z sierżantem sztabu Mariuszem Kowalczykiem i młodszym aspirantem Barbarą Janochą zauważyli na jednym z parkingów pojazd z włączonymi światłami.

Okazało się, że w pojeździe siedział wyziębiony i zdezorientowany poszukiwany 90-latek, który znalazł schron w środku pojazdu. Udzielono mu koniecznej pomocy medycznej, wezwano karetkę, a następnie policjanci przetransportowali starszego mężczyznę bezpiecznie do miejsca zamieszkania.