Konfederacja wystawia kandydata na prezydenta Olsztyna. Tomasz Owsianik powalczy o władzę nad miastem

2024-02-12 13:33:03(ost. akt: 2024-02-12 13:50:36)

Autor zdjęcia: Tomasz Owsianik/Facebook

Dziś (poniedziałek 12 lutego) Konfederacja ogłosiła swojego kandydata na prezydenta Olsztyna. Będzie nim Tomasz Owsianik, przedstawiciel Konfederacji Korony Polskiej.
Tomasz Owsianik jest przewodniczącym Konfederacji Korony Polskiej w okręgu wyborczym nr 35, w którym znajduje się Olsztyn. Polityk bezskutecznie starał się o mandat posła z drugiego miejsca na liście Konfederacji w październikowych wyborach parlamentarnych zdobywając wtedy 1 421 głosów w całym okręgu, z czego 471 zostało oddanych w Olsztynie.

Polityk wielokrotnie w ciągu ostatnich lat kwestionował skuteczność szczepionek i maseczek w walce z koronawirustem. Owsianik również był przeciwny przyjmowaniu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu i postulował, że pomocą osobom uciekającym z Ukrainy powinny zajmować się organizacje pozarządowe oraz Polacy, którzy chcą dobrowolnie przyjąć uchodźców pod swój dach.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Olsztyna kilka razy organizował konferencje prasowe na lokalne tematy takie jak szubienice, północna obwodnica Olsztyna czy dworzec PKP, zapraszając na nie również obecnego posła Grzegorza Brauna.

W ciągu ostatnich miesięcy wiele się mówiło, że kandydatem Konfederacji na prezydenta Olsztyna może zostać Marcin Możdżonek, jednak były siatkarz zarejestrował własny komitet wyborczy. Lokalni politycy Konfederacji wielokrotnie wskazywali wiele wspólnych postulatów i poglądów z Możdżonkiem, jednak najwyraźniej rozmowy nie przebiegły zgodnie z ich oczekiwaniami, o czym świadczą dwa osobne komitety i kandydatury.

Tomasz Owsianik zarejestrował swój komitet pod nazwą KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA TOMASZA OWSIANIKA. Sam siebie przedstawia jako "Patriota. Katolik i Stomilowiec".

Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3113628 12 lut 2024 18:56

    Katolik to dyskwalifikuje typa konfederastę. Możdżonek może byłby ok. ale wybitny siatkarz o zgrozo lubi strzelać dla przyjemności do zwierząt to zupełnie nieakceptowalne przez normalnego człowieka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz