Była senator chce teraz rządzić Olsztynem [SONDA]

2024-02-10 09:27:02(ost. akt: 2024-02-10 10:38:03)

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Jak na razie mamy dwóch kandydatów na fotel prezydenta Olsztyna. To Robert Szewczyk (przewodniczący Rady Miejskiej) oraz Czesław Jerzy Małkowski (radny i były prezydent Olsztyna. To jednak oczywiście nie znaczy, że tylko oni zawalczą o olsztyński ratusz.
Walka o fotel prezydenta Olsztyna zapowiada się emocjonująco i bogato. Bo przy sprzyjających politycznych wiatrach kandydatów może być blisko dziesięciu, choć liczyć będzie się tylko kilku. Na pewno będą to wspomniani Robert Szewczyk (na dzisiaj popierany przez KO) oraz Czesław Jerzy Małkowski.

Kto będzie następny? Wszystko wskazuje, że o kolejna kabencję powalczy obecny prezydent Piotra Grzymowicz, który choć tego oficjalnie nie zgłosił, to jednak zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Grzymowicza.

W ostatnim czasie zainteresowani lokalną polityką zastanawiali się czy Lidia Staroń podniesie się po porażce w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych i wystartuje w wyborach samorządowych.

Wskazywało na to założenie jesienią ubiegłego roku fundacji „Zawsze po stronie ludzi”. Takie hasło Lidia Staroń miała podczas kampanii wyborczych. Teraz zarejestrowała Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń Zawsze Po Stronie Ludzi. Zapewne zatem marzy jej się fotel prezydenta Olsztyna.

Czy twoim zdaniem Lidia Staroń (jeżeli wystartuje) ma szansę przejśc do II tury wyborów na prezydenta Olsztyna?
pokaż wyniki »

Swój komitet zarejestrował też Marcin Możdżonek, ale na razie nie potwierdził, że będzie startował w wyborach. Nadal natomiast nie znamy kandydatów Lewicy i Trzeciej Drogi, która zarejestrowała w Olsztynie swój komitet KWW Trzecia Droga Olsztyn.

Nadal nie wiadomo, kto wystartuje z poparciem PiS. Być może będzie to były wojewoda, a obecnie poseł Artur Chojecki.

Na koniec tygodnia w warmińsko-mazurskim zarejestrowano 268 komitetów wyborczych.

oprac. ih

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jirko #3113609 11 lut 2024 09:15

    A była pani senator nie wystartuje z listy PIS? Przecież najbliżej jej do tego ugrupowania. Mocno z nimi sympatyzowała w trakcie swojej kadencji w Senacie.

    odpowiedz na ten komentarz