W Szkole Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku powstała nietypowa sala

2024-02-10 10:30:32(ost. akt: 2024-02-09 14:36:05)

Autor zdjęcia: Robert Waraksa

O tym, jak ważne są relacje międzyludzkie, a także o tym, żeby je utrzymać potrzeba ciężkiej pracy, trzeba uczyć się już od najmłodszych lat. Dlatego ze wsparciem ruszyła jedna ze szkół podstawowych w Olsztynku tworząc salę spotkań budujących relacje.
Wyjątkowa sala została oficjalnie otwarta w czwartek (8 lutego) w Szkole Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku.

Jak tłumaczy burmistrz Olsztynka, Robert Waraksa jest to sala spotkań budujących relacje.

Fot. Robert Waraksa

— Będzie otwarta i dostępna dla uczniów szkoły, także po zajęciach lekcyjnych — napisał na swoim oficjalnym profilu burmistrz.

Sala spotkań powstała z inicjatywy uczniów działających w samorządzie uczniowskim, którzy spotkali się z burmistrzem i opowiedzieli o swoich pomysłach i o tym, czego brakuje im w szkole.

Zaraz po burzy mózgów, dyrekcja ze wsparciem samorządu wybrała odpowiednie miejsce i zabrała się do pracy. Do zrealizowania projektu potrzebna była odpowiednia suma pieniędzy, której część zebrali podczas zbiórki.

Fot. Robert Waraksa

Zebraną przez nich kwotę wsparła Rada Rodziców, środki z budżetu gminy oraz jeden z olsztyneckich sklepów budowlanych.

— Dużą pracę wykonali także pracownicy szkoły, którzy przygotowali i pomalowali wnętrza, zgodnie z projektem — dodał Waraksa.