Dzienny Dom Pomocy Społecznej na olsztyńskich Nagórkach świętował jubileusz 25-lecia powstania

2024-02-11 08:00:28(ost. akt: 2024-02-09 14:54:56)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Zapewniają rozmaite zajęcia, rehabilitację czy specjalistyczną opiekę. Dzienne Domy Pomocy Społecznej stanowią ważny element systemu opieki nad osobami starszymi, chorymi czy z niepełnosprawnościami.
Jedną z takich placówek jest DDPS zlokalizowany przy ul. Orłowicza na Nagórkach.

Podopieczni, pracownicy i władze jednostki świętowali w środę (7 lutego) wyjątkowy jubileusz 25-lecia powstania. W tym czasie z usług placówki skorzystało ponad 500 osób, a ośmioro z nich uczęszcza nieprzerwanie od ćwierć wieku.

Goście uroczystości mieli okazję poznać historię instytucji, a osoby, które uczęszczają do Domu od początku jego istnienia dostały specjalne podziękowania. Nie zabrakło także artystycznych występów pensjonariuszy i pracowników.

— Dziękuję Państwu w imieniu mieszkańców Olsztyna za olbrzymi wysiłek i wkład pracy w tak ważnym i trudnym obszarze, jakim jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami i schorowanych — mówił podczas uroczystości prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. — To jest więcej niż zwykła praca, to misja niesienia pomocy i jest to fakt nie do przecenienia. To dzięki Państwa pracy pensjonariusze czują się zaopiekowani i przygotowani do dalszego funkcjonowania. To Państwo powodują, że to miejsce jest przyjazne i bezpieczne.

Dzienny DPS przy ul. Orłowicza powstał w 1999 roku i jest miejscem pobytu kilkudziesięciu pensjonariuszy. Działalność jest skoncentrowana głównie na chorych na stwardnienie rozsiane, chorych reumatycznie czy osobach samotnych.

Do dyspozycji pensjonariuszy są odpowiednio przygotowane sale oraz gabinety zabiegowe. W oparciu o tak przygotowaną bazę oferowane są usługi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydromasażu oraz masażu leczniczego.