Ewakuacja szkoły pod Ełkiem. 168 uczniów i nauczycieli opuściło zagrożony teren

2024-02-08 12:04:42(ost. akt: 2024-02-08 12:12:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ze szkoły podstawowej w Stradunach pod Ełkiem ewakuowano 168 osób - uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Powodem był wyczuwalny w szkole zapach podobny do gazu.
"Można mówić, że doszło do nieco zabawnej sytuacji, ale z naszej strony możemy powiedzieć, że kierownictwo szkoły zachowało się wzorowo. Ewakuacja była przeprowadzona bardzo dobrze, dzięki temu, gdy pojawiliśmy się na miejscu od razu strażacy mogli przystąpić do działania" - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku Hubert Zawistowski. Przyznał, że w takich sytuacjach właśnie w ten sposób powinno się reagować.

Strażacy z Ełku zostali zaalarmowani, że w podstawówce w Stradunach wyczuwalny jest zapach gazu. Jeszcze przed przybyciem strażaków dyrekcja placówki zdecydowała o ewakuacji w sumie 168 osób: uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Gdy strażacy sprawdzili budynek okazało się, że nie był to zapach gazu, tylko zapach, który powstał w sali lekcyjnej podczas wykonywania eksperymentu. Skończyło się na wietrzeniu sali i szkoły.

Na miejscu byli też policjanci. Oficer prasowa policji w Ełku Agata Kulikowska powiedziała PAP, że policja nie będzie prowadzić w tej sprawie żadnych działań, ani nic wyjaśniać. "Sprawa jest nietypowa ale nie zdarzyło się nic niebezpiecznego" - podkreśliła policjantka. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska