Co powstaje w centrum Olsztyna? Budowa nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

2024-02-07 13:30:08(ost. akt: 2024-02-08 12:26:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niemal w samym centrum Olsztyna powstaje kolejna nowoczesna inwestycja. Na jakim etapie znajduje się budowa przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego?
W okolicy skrzyżowania Pstrowskiego-Sikorskiego najbardziej charakterystycznym punktem orientacyjnym jest restauracja typu fast-food, czyli KFC. Obok skrzyżowania przebiega również trasa tramwajowa. Wkrótce kolejnym obiektem w okolicy stanie się nowoczesny biurowiec.

Jeszcze kilka miesięcy temu rosły tu niewielkie drzewa i dzikie krzewy. W okolicy znajdował się również sklep wraz z budynkiem gospodarczym, który przeszedł już do historii. Inwestorem tego miejsca jest znany w Olsztynie przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej Zbigniew Korkuć.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Powstanie tu budynek usługowy z funkcją biurową. Na wzór sąsiednich, budynek będzie mieć dwie kondygnacje, wyższa w formie poddasza — tłumaczy Zbigniew Korkuć.

Dach budynku będzie stromy, w najniższym punkcie będzie miał ok. 9 metrów. Biurowiec zajmie ok. 35 proc. działki, a jego powierzchnia wyniesie 1255 mkw.

Ważną informacją dla mieszkańców domów znajdujących się zaraz przy strefie budowy - inwestycja nie będzie ingerować w działki. Na dodatek inwestor posiada wszystkie uzgodnienia rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych.


Janusz Siennicki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. loża szyderców #3113566 8 lut 2024 13:07

    "Na dodatek inwestor posiada wszystkie uzgodnienia rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych." Nadzwyczajne !!! Dziwne by było gdyby nie posiadał.

    odpowiedz na ten komentarz