Pomagając Ukrainie, pomagamy Polsce

2024-02-09 09:35:00(ost. akt: 2024-02-09 09:36:06)

Autor zdjęcia: ДСН

16 lutego w samo południe rusza kolejny Olsztyński Konwój Humanitarny z pomocą dla Ukrainy. Jest jeszcze czas, żeby wesprzeć olsztyńskich wolontariuszy.
Historia Olsztyńskiego Konwoju Humanitarnego splata się z rosyjskim atakiem na Ukrainę. Teraz z Olsztyna wyruszy już siedemnasty transport z pomocą dla tego dzielnie walczącego z najeźdźcą kraju.

— Wyjedziemy w piątek 16 lutego. Wyruszymy do Lwowa, Kijowa i dwóch szpitali w Charkowie. Współpracujemy z tamtejszymi organizacjami pomocowymi, więc wiemy, czego dokładnie potrzeba. To jest dla nas bardzo ważne, że nie ma żadnego pośrednictwa i pomoc trafia do naprawdę potrzebujących. Cały czas potrzebujemy jeszcze środków higieny osobistej, opatrunkowych i przeciwbólowych — mówi Adam Giska, organizator konwoju.

I dodaje: — Tego najbardziej potrzebują Ukraińcy. Niezbędne są też specjalistyczne ubrania zimowe oraz tzw. gumofilce. Z uwagi na pogodę i sytuacje przy froncie takie obuwie jest wskazane. Ale potrzebne są też źródła energii — generatory prądotwórcze, ładowarki, powerbanki, baterie. Niezbędne są też latarki i świece.

Olsztyński Konwój Humanitarny

To wszystko można przynosić do magazynu konwoju przy ulicy Cichej 4 w Olsztynie, w godz. 8-18. Olsztyński Konwój Humanitarny prowadzi również zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl (XVII Olsztyński Konwój Humanitarny z pomocą dla UKRAINY).

Warto tez pamiętać i o tym, że choć pomagamy Ukrainie i Ukraińcom, to w rzeczywistości pomagamy sobie samym, bo dzięki ukraińskiemu bohaterstwu mamy czas, aby zbudować silną armię, której Rosja nie będzie mogła lekceważyć.

ar

Czy Rosja może zaatakować Polskę?
pokaż wyniki »