Łotysz wpadł podczas kontroli drogowej w powiecie bartoszyckim. Jechał bez uprawnień i na fałszywych tablicach rejestracyjnych

2024-02-10 14:00:07(ost. akt: 2024-02-09 14:52:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli drogowej zatrzymali kierowcę fiata. Obywatel Łotwy jechał bez uprawnień, bez dokumentów oraz na innych tablicach rejestracyjnych.
Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, w poniedziałek (5 lutego) w powiecie bartoszyckim zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Fiat.

Kierowcą okazał się obywatel Łotwy. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego samochodu oraz polisy OC.

W trakcie kontroli ustalono, że Łotysz nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Potwierdzono również, że tablice rejestracyjne fiata należą do innego auta, zarejestrowanego na terytorium Łotwy. Poprzez punkt kontaktowy Budzisko ustalono, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez łotewski wymiar sprawiedliwości.

Ponadto z kierowcą podróżowała jego matka-Rosjanka. Kobieta do kontroli przedstawiła rosyjski paszport oraz nieważną łotewską kartę pobytu. W związku z tym jej pobyt na terytorium RP był nielegalny. 68-letniej pasażerce Komendant PSG w Bezledach wydał decyzję o zobowiązaniu do powrotu oraz 6-miesięczny zakaz wjazdu do Polski i państw Schengen.

Natomiast 43-latek wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Bartoszycach usłyszał zarzuty, za używanie tablic rejestracyjnych innego auta otrzymał karę grzywny w kwocie 1500 złotych, a za kierowanie samochodem bez uprawnień 8-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.