Mieszkańcy Olsztyna jeszcze tylko przez kilka dni mogą zgłaszać swoje projekty do OBO

2024-02-08 09:00:00(ost. akt: 2024-02-07 14:52:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niedługo zakończy się pierwszy etap XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Specjaliści nadal pomagają odpowiednio przygotować wnioski.
Już tylko kilka dni zostało na przygotowanie i złożenie propozycji, z których już niedługo będą wybierać mieszkańcy Olsztyna.

— Dotychczas zostało złożonych ponad 40 projektów — informuje Beata Kardynał-Stawicka z Urzędu Miasta Olsztyna. — Nie mamy wątpliwości, że wniosków będzie nadal przybywać. Zazwyczaj ostatnie dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń są tymi, gdy autorzy nadsyłają najwięcej propozycji.

Ostatnim dniem, w którym będą przyjmowane projekty, będzie piątek (16 lutego). Do tego dnia będzie można jeszcze zasięgnąć opinii w sprawie poprawnego przygotowania wniosku.

— W najbliższą sobotę, 10 lutego, odbędą się ostatnie konsultacje w ratuszowym Biurze Obsługi Klienta — dodaje Beata Kardynał-Stawicka. — Będziemy czekać na potencjalnych wnioskodawców między 9:00 a 12:00. Poza tym w każdy wtorek i czwartek jesteśmy do dyspozycji do 17:00 w pokoju 221 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1 aż do końca terminu składania wniosków.

W XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego na realizację projektów zarezerwowane jest 7,5 mln złotych. Pula na zadania miejskie to 2,2 mln złotych, a na osiedlowe 5,3 mln złotych.

Listę projektów do głosowania będzie można poznać w połowie maja, a samo głosowanie odbędzie się między 29 maja a 23 czerwca. Zadania wybrane do realizacji zostaną ogłoszone 11 lipca.