Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy podjął ważną decyzję

2024-02-05 18:58:44(ost. akt: 2024-02-05 19:13:54)
Stawigudę bez dwóch zdań można określić gminą pełną sukcesów, która w minionych latach zdobywała w wielu rankingach pierwsze lub czołowe miejsca nie tylko w warmińsko-mazurskim, ale i w całej Polsce
Ostatnio gmina została ogłoszona liderem w Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego opracowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Urząd Statystyczny w Olsztynie.
Wśród kryteriów branych pod uwagę przez FRDL były między innymi średnie dochody własne budżetów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty, a także np. odsetek korzystających z sieci kanalizacyjnej.

Swoje zasługi w tak szybkim rozwoju gminy ma też oczywiście Michał Kontraktowicz, jej wójt. Nie może zatem dziwić jego decyzja, którą ogłosił w poniedziałek (5 lutego 2024).

— Drodzy mieszkańcy, obecna kadencja samorządowa powoli dobiega końca. Trzeba uczciwie przyznać, że te pięć lat było bardzo intensywnych. Przyszło nam się mierzyć z problemami, na które nikt z nas nie był przygotowany – pandemia koronawirusa, kryzys uchodźczy w wyniku wojny na Ukrainie, kryzys gospodarczy, zablokowane środki z KPO, a na naszym lokalnym podwórku choćby konieczność błyskawicznej rozbudowy szkoły, by zaspokoić potrzeby dynamicznie rosnącej liczby mieszkańców czy konieczność stworzenia naprędce gminnego punktu szczepień, a następnie Gminnego Ośrodka Zdrowia — napisał wójt.

— Trzeba uczciwie przyznać, że wiele w tej kadencji się udało, m.in. dzięki skutecznej współpracy zespołowej, która zaowocowała pozyskaniem środków zewnętrznych na wiele mniejszych i większych inwestycji. Tak, przed nami jeszcze sporo do zrobienia, ale zarówno ja jako wójt, jak i mój zespół współpracowników, wiemy jak to zrobić — stwierdził Michał Kontraktowicz.

I dodał: — Dlatego też chciałbym kontynuować moją misję i dalej działać na rzecz najwspanialszej gminy, nie tylko w województwie. Podjąłem decyzję, że będę kandydował ponownie na urząd wójta Gminy Stawiguda. Już dziś liczę na Wasze wsparcie, zaufanie i współpracę.


oprac. Igor Hrywna