36-letni agresor z powiatu olsztyńskiego za atak i groźby karalne najbliższe miesiące spędzi w areszcie

2024-02-02 17:00:36(ost. akt: 2024-02-02 15:24:58)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych. Ponadto zlekceważył on orzeczony wyrokiem sądu zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Agresor został szybko odizolowany przez interweniujących policjantów. Usłyszał już zarzuty.
Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (27 stycznia). Z policyjnych ustaleń wynika, że tego wieczora kompletnie pijany 36-latek miał zlekceważyć orzeczony sądowy zakaz kontaktowania się i zbliżania do członków swojej rodziny mieszkających po sąsiedzku, z którymi jest skonfliktowany.

Mężczyzna miał wszcząć awanturę, w trakcie której groził pozbawieniem życia domownikom. Jednego z nich miał zaatakować, a następnie trzymając w ręku nóż wypowiadać groźby karalne.

Pokrzywdzeni w obawie o swoje życie i zdrowie wezwali na miejsce pomoc. Po chwili policyjny patrol zatrzymał agresora. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 36-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 36-latek usłyszał zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

Ponadto okazało się, że 36-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, sąd wobec 36-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.