Ważna wiadomość od Zbigniewa Ziobry: "Prosił, żeby przekazać ją wszystkim"

2024-01-31 13:36:15(ost. akt: 2024-01-31 13:36:11)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Wielokrotnie już współpracownicy Zbigniewa Ziobry donosili, że były minister sprawiedliwości zmaga się obecnie z chorobą nowotworową i przechodzi intensywne leczenie onkologiczne. Michał Wójcik, wiceprezes Suwerennej Polski, w rozmowie z "Super Expressem" przekazał ostatnio prośbę, którą poseł Zbigniew Ziobro kieruje do wszystkich. Chodzi o poważne potraktowanie objawów chorobowych.
Pomimo intensywnej aktywności politycznej w kraju, lider Suwerennej Polski od pewnego czasu nie bierze udziału w życiu publicznym, a powodem tego jest jego aktualna walka z chorobą nowotworową. Na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry w rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik.

Podkreślił, że polityk przez wiele lat borykał się z problemem chrypy, lecz dopiero później okazało się, że jest to objaw nowotworu przełyku. Wójcik wyjaśnił, że "Zbyszek chodził do różnych lekarzy", lecz dopiero w późniejszym czasie ujawniła się prawdziwa przyczyna jego dolegliwości.

Podkreślił, że w trakcie pracy w ministerstwie zawsze były sprawy uznawane za ważniejsze, a zdrowie schodziło na dalszy plan. "Choroba została wykryta w fazie zaawansowanej" - dodał Wójcik.

Poseł przekazał także wiadomość od samego Zbigniewa Ziobry. Powiedział: "Prosił mnie, żeby przekazać wszystkim, którzy zauważają u siebie symptomy mogące wskazywać na chorobę nowotworową, żeby nie lekceważyli objawów, czasami nawet tych, na które nie zwracają uwagi. Bo tak było w jego przypadku." Polityk jest obecnie poddawany chemioterapii, jednak poseł Wójcik podkreślił, że "psychicznie czuje się bardzo dobrze".

O stanie zdrowia Ziobry wcześniej również w rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się poseł Suwerennej Polski, Jacek Ozdoba. Stwierdził: "Do czasu, kiedy nie wyzdrowieje, nie będzie uczestniczył w życiu publicznym. Taka była jego decyzja. Prosimy o uszanowanie tej decyzji."

źródło: Super Express