Komendant Placówki Straży Granicznej w Olsztynie pożegnał się z mundurem po prawie 40 latach

2024-01-29 16:06:58(ost. akt: 2024-01-30 08:19:14)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste pożegnanie oficera odchodzącego na emeryturę. Z mundurem po prawie 40 latach służby rozstał się ppłk SG Jarosław Węgrzynowski – Komendant Placówki Straży Granicznej w Olsztynie.
W piątek (26 stycznia) w obecności sztandaru Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, rodziny, kadry kierowniczej W-MOSG odbyło się uroczyste pożegnanie funkcjonariusza SG odchodzącego na emeryturę.

Fot. Straż Graniczna

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński wręczył odchodzącemu na emeryturę, szablę oficerską, jako dowód uznania i podziękowania za długoletnią służbę Ojczyźnie. Ppłk SG Jarosław Węgrzynowski otrzymał również Medal Pamiątkowy W-MOSG.

Komendant oddziału podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za lata służby, merytorykę i zaangażowanie na rzecz funkcjonariuszy i pracowników oraz za wzorową postawę w realizacji obowiązków służbowych. Życzył, by wspominał służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej z uśmiechem i aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczął był pełen dobrych chwil.

Fot. Straż Graniczna

Ppłk SG Jarosław Węgrzynowski z mundurem związany jest od 40 lat. Służbę w Straży Granicznej od 1991 roku pełnił na różnych stanowiskach w Lubuskim Oddziale SG. Po 22 latach przyszedł czas na zmiany i od 2013 roku został komendantem Placówki SG w Olsztynie. 31 stycznia br. będzie ostatnim dniem Jego służby w mundurze funkcjonariusza Straży Granicznej.

Fot. Straż Graniczna

Za wzorową służbę ppłk SG Jarosław Węgrzynowski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Komendant placówki został wyróżniony również Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej. W trakcie swojej służby otrzymał Srebrny i Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Ponadto ppłk SG Jarosław Węgrzynowski za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżniony został Odznaką Straży Granicznej. Natomiast Komendant Oddziału nadał mu Emblemat Pamiątkowy Warmińsko-Mazurskiego OSG.