Czy to wina pogody? Na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego wypadek i 46 kolizji drogowych

2024-01-29 18:06:31(ost. akt: 2024-01-29 15:19:25)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba oraz na miejscu 46 kolizji drogowych.
W piątek (26 stycznia) wieczorem funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie Olsztynka z udziałem dwóch pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki kia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującym pojazdem marki subaru, a następnie auta zjechały do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Osoba siedząca za kierownicą pojazdu marki kia oddaliła się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Funkcjonariusze z KP Olsztynek szybko dotarli do mężczyzny, który mógł siedzieć za kierownicą pojazdu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 47-latka krążyły blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację. Mężczyzna ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Również w piątek (26 stycznia) funkcjonariusze na jednej z ulic w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki volkswagen 28-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania. Jest to wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną nie niższą niż 1500 złotych. Funkcjonariusze sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu.

W sobotę (27 stycznia) rano funkcjonariusze udali się z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Pstrowskiego, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba siedząca za kierownicą pojazdu marki Hyundai straciła panowanie nad pojazdem ostatecznie zjeżdżając do przydrożnego rowu, a następnie oddalając się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

Po chwili funkcjonariusze dotarli do mężczyzny idącego pieszo w kierunku miejscowości Szczęsne, który mógł kierować pojazdem marki hyundai i posiadał przy sobie kluczyki od tego auta.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 46-latka krążyły ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności.

W niedzielę (28 stycznia) wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Pstrowskiego w Olsztynie.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi. Na szczęście nikt nie trafił do szpitala. Ostatecznie 22-latek został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.