Teren byłej bazy PKS szpeci krajobraz miasta

2024-01-27 20:00:00(ost. akt: 2024-01-26 16:13:16)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nadal nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowany teren przy ulicy Łęczyckiej. Władze Elbląga zapowiadają, że najpierw trzeba przebudować okoliczne drogi.
Elbląg to piękne miasto. Ale są takie jego rejony, których na pewno nie można nazwać mianem wizytówek miasta… Mieszkańcy Elbląga skarżą się na szpecący krajobraz miasta teren po dawnej bazie PKS przy ulicy Łęczyckiej. Sprawą zainteresowała się radna Elżbieta Banasiewicz, kierując do ratusza pytania, czy miasto ma jakieś plany wobec tego rejonu?

W odpowiedzi Michał Missan, zastępca prezydenta Elbląga, poinformował, że wspomniany teren administrowany jest przez Zarząd Budynków Komunalnych i w znacznej jego części stanowi przedmiot umów najmu i dzierżawy.

— Nieruchomość położona jest na obszarze, dla którego obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Łęczyckiej i Sadowej w Elblągu, zgodnie z którym znaczna jej część przeznaczona jest pod teren dróg publicznych. Natomiast pozostała część nieruchomości stanowi tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z udziałem usług, a także tereny zieleni urządzonej — wyjaśnił.

Jak dodał, biorąc pod uwagę zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak również fakt umiejscowienia w bliskim sąsiedztwie wspomnianej nieruchomości, głównej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, nieunikniona będzie w przyszłości przebudowa układu drogowego rejonu ulic Bema – Reymonta – Łęczycka.

— Do tego czasu brak jest zasadności wprowadzania trwałego zagospodarowywania tego obszaru — wyjaśnił wiceprezydent.

Wiceprezydent dodał jednakże, że najemcy i dzierżawcy terenu przy ulicy Łęczyckiej zostali zobowiązani do jego niezwłocznego uporządkowania.

RAZ