"Panorama jest w tej chwili w sposób przestępczy opanowana. Ja z nią nie rozmawiam"

2024-01-26 14:32:09(ost. akt: 2024-01-26 14:38:08)

Autor zdjęcia: PAP

Sejm wznowił swoje obrady po przerwie. Atmosfera wokół parlamentu była napięta, gdyż posłowie mieli podjąć kluczowe decyzje dotyczące składu komisji śledczej ds. Pegasusa oraz zajmowali się funkcjonowaniem podkomisji smoleńskiej za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości
Dzisiaj, po godzinie 9 rano, Sejm wznowił swoje obrady po przerwie. Atmosfera wokół parlamentu była napięta, gdyż posłowie mieli podjąć kluczowe decyzje dotyczące składu komisji śledczej ds. Pegasusa oraz zajmowali się funkcjonowaniem podkomisji smoleńskiej za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie rozpraw nad składem komisji śledczej pojawiło się wiele dyskusji i kontrowersji. Ostatecznie posłowie dokonali wyboru członków tej instytucji, która będzie zajmować się zagadnieniami związanymi z tajemniczym systemem szpiegowskim Pegasusa. Decyzja ta wzbudziła wiele emocji zarówno wśród przedstawicieli partii rządzącej, jak i opozycji.

Jednakże ciekawostką okazała się zapowiedź objazdu politycznego partii PIS, po kraju. Po godzinie 12 Kaczyński ogłosił nowe plany podczas konferencji prasowej. Jednakże atmosfera nagłego zwrotu zaskoczyła wielu obserwatorów, gdy jeden z dziennikarzy z telewizji publicznej, chciał zadać pytanie liderowi partii.

Rzecznik PiS, zwracając się do dziennikarza, użył ostrego sformułowania, sugerując, że jest on związany z telewizją, która według niego działa w sposób przestępczy. „Telewizja Polska, Panorama jest w tej chwili w sposób przestępczy opanowana. Ja z nią nie rozmawiam”, oznajmił Jarosław Kaczyński.

W miarę jak dzień polityczny zbliża się do końca, pozostaje obserwować, jakie będą dalsze rozwinięcia wydarzeń, wypowiedzi oraz działania polityków.