Policja przestrzega przed oszustwami "na kwatery" podczas ferii

2024-01-23 17:00:10(ost. akt: 2024-01-23 15:14:38)

Autor zdjęcia: pixaby

Olsztyńska policja przestrzega przed oszustwami "na wynajem kwater", do których dochodzi szczególnie często w czasie ferii zimowych i wakacji. Jedno z takich przestępstw zgłosił ostatnio olsztynianin, który chciał wynająć apartament w górach.
Zawiadamiający o oszustwie mężczyzna relacjonował, że na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę wynajmu apartamentu w górach podczas ferii. Pokrzywdzony zadzwonił do ogłoszeniodawcy, aby zarezerwować wybrany termin. Następnie otrzymał mejla z instrukcją dotyczącą wpłacenia zaliczki za tygodniowy pobyt.

— Po wpłaceniu pieniędzy kupujący nie otrzymał żadnego potwierdzenia rezerwacji, co wzbudziło jego podejrzenia. Ponadto najemca przestał odbierać od niego telefony— podała policja.

Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, po tym jak skontaktował się z osobą, której dane widniały w korespondencji. Jak przekazała policja, okazało się, że ktoś podszył się pod przewodnika górskiego, który nie zajmuje się wynajmem kwater. Pokrzywdzony stracił 600 zł.

Policjanci przypominają, że przy zawieraniu tego typu internetowych transakcji należy zachować czujność, zwłaszcza w przypadku tzw. superokazji, m.in. porównując ofertę z cenami kwater o podobnym standardzie i lokalizacji. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski