Pierwszy biurowiec w stolicy zbudowany ... z drewna

2024-01-23 00:22:07(ost. akt: 2024-01-23 00:37:29)

Autor zdjęcia: ub

Nowy biurowiec w Poleczki Park posiada już pozwolenie na budowę. W ramach inwestycji powstać ma 16-metrowy budynek, który na czterech kondygnacjach zaoferuje łącznie 9 300 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.
Budynek biurowy jako pierwszy w Warszawie wykonany zostanie w technologii drewnianej z użyciem drewna klejonego, płyt z drewna klejonego krzyżowo (CLT) i elementów elewacyjnych prefabrykowanych w systemie szkieletowym.

To niezwykle ekologiczny projekt. Architekci wprowadzi również rozwiązania, które przysłużą się redukcji zużycia energii i obniżeniu śladu węglowego w fazie użytkowania, m.in. ograniczenie przeszklenia fasady, efektywne systemy instalacyjne i oświetleniowe oraz instalację fotowoltaiczną. Budynek będzie miał także rozwiązania oszczędzające wodę, zwiększające retencję wody deszczowej oraz wspierające bioróżnorodność.

Fot. ub

Warszawski zespół budynków biurowych znajduje się w obrębie dzielnicy Ursynów przy Poleczki 35 na rogu Osmańskiej oraz Mortkowicza. Powierzchnia całkowita tego pięciopiętrowego kompleksu to 200 tys. m.kw., z czego największą część zajmują biura - 210 tys. m.kw.. Deweloperem nieruchomości jest spółka UBM Development Polska, natomiast projekt architektoniczny jest autorstwa RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska z siedzibą w Warszawie.

Fot. ub

Docelowo kompleks składał się będzie z piętnastu budynków biurowych. Poleczki Park to również przestrzenie zielone, podzielone na kilka stref przeznaczonych do relaksu, zabawy lub też do pracy.
Fot. ub

Designerskie ławki i wygodne, drewniane leżaki zapraszają do odpoczynku. Teren wokół fontanny, staw i jego okolice, taras przy kawiarni to nie tylko atrakcyjne miejsca na lunch i spotkania. Capital Square jest też miejscem ciekawych wydarzeń organizowanych cyklicznie dla pracowników kompleksu.

Działa tu nawet... przedszkole.