Stomil Olsztyn rozpoczął zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

2024-01-23 11:00:00(ost. akt: 2024-01-30 12:36:43)

Autor zdjęcia: Stomil Olsztyn

Siedem tygodni przygotowań, sześć gier kontrolnych i 8-dniowy obóz w Dubaju – tak do rundy wiosennej przygotowują się podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego.
Piłkarze „Dumy Warmii” w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej realizowali rozpiski indywidualne. A do zajęć stacjonarnych wrócili 8 stycznia. Tego dnia odbyła się druga część badań motorycznych, a we wtorek zawodnicy po raz pierwszy pojawili się na boisku na Dajtkach.

Pierwszy mikrocykl zakończył się grą wewnętrzną, a drugi tydzień przygotowań „Biało-niebiescy” zamknęli w podwarszawskich Książenicach, gdzie zmierzyli się z Legią II Warszawa.

Po meczu drużyna udała się do Katowic, skąd wyleciała na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Dubaju drużyna będzie trenowała w kompleksie „The Sevens”, gdzie w przeszłości stacjonowały m.in. Real Madryt, AC Milan czy West Ham United.

Nad Zatokę Perską trener Bartosz Tarachulski zabrał 23 zawodników.

Kadra na zgrupowanie:
Bramkarze: Miłosz Gartskiewicz, Łukasz Jakubowski, Jan Szpaderski
Obrońcy: Igor Kośmicki, Lukas Kuban, Hubert Sadowski, Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik
Wahadłowi: Michał Karlikowski, Dawid Rezaeian, Radosław Tuleja, Filip Wójcik
Pomocnicy: Michal Bezpalec, Iwan Brikner, Mateusz Drabiszczak, Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Daniel Pietraszkiewicz, Łukasz Szramowski, Karol Żwir
Napastnicy: Bartosz Florek, Piotr Kurbiel, Dawid Retlewski

Poza kadrą znalazł się Igor Jędrzejczyk, który zmaga się z urazem oraz Łukasz Borkowski, który przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął z drugim zespołem.

źródło: stomilolsztyn.com