Kukiz: Rozpoczęła się okupacja Polski przez Tuska

2024-01-17 10:24:02(ost. akt: 2024-01-17 10:24:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Paweł Kukiz, podczas rozmowy udzielonej w wywiadzie, wyraził przekonanie, że Polska od lat znajduje się pod wpływem partii politycznych. Zaznaczył, że w jego ocenie bardziej sprawny w tej roli od Jarosława Kaczyńskiego jest Donald Tusk.
W trakcie wywiadu zapytano Kukiza o to, czy zgadza się z opinią premiera na temat zakończenia okupacji Polski przez PiS. Polityk nie tylko podzielił tę opinię, ale również zaznaczył, że teraz rozpoczęła się okupacja przez Koalicję Obywatelską, a konkretnie przez Donalda Tuska.

Kukiz zauważył, że według niego obecna forma okupacji jest bardziej intensywna niż ta, którą reprezentowała partia PiS.

Były kandydat z list PiS do Sejmu wyraził zgodę z tezą, że Polska od lat jest pod wpływem partii politycznych. Nie ograniczał tego zjawiska jedynie do okresu od transformacji ustrojowej, ale sięgnął aż do roku 1945. Ponownie podkreślił, że Donald Tusk jest bardziej efektywnym okupantem niż Jarosław Kaczyński, opisując formy działania Tuska jako "hardcore", szczególnie w kontekście wprowadzania ustaw uchwałą i podporządkowywania się poleceniom partyjnym nad uprawnieniami prezydenta.

Lider Kukiz'15 wyraził przekonanie, że szybkie zmiany związane z nadejściem nowego rządu są efektem pośpiechu Donalda Tuska, który według Kukiza przybył do Polski z konkretnym celem - szybkiego sfederalizowania kraju z Brukselą, na warunkach ustalanych przez instytucje europejskie, oraz wprowadzenia euro.

W odniesieniu do wypowiedzi Donalda Tuska, Kukiz zauważył, że są one związane z planowanymi zmianami w Prokuraturze Krajowej, zwłaszcza ograniczeniem dostępu osób postronnych. Komentując te wydarzenia, przewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że zakończyły się okupacje przez PiS państwowych urzędów, jednak reputacja okupantów pozostanie z nimi na długo.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3113244 17 sty 2024 23:46

    No właśnie zobaczymy na ile Polacy są tolerancyjni dla hardcorowych okupantów....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz