Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zamiast zamarzniętych jezior, policjanci z Olsztyna zachęcają do sztucznych lodowisk

2024-01-10 18:35:23(ost. akt: 2024-01-10 15:40:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Olsztyńscy policjanci przypominają dzieciom i młodzieży o tym jak bezpiecznie spędzać zimowy czas. Najważniejsze, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Może to spowodować niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia.
Policjanci przypominają o niebezpiecznych skutkach wchodzenia na zamarznięte jeziora i stawy, a także o tym jak ważne jest zachowywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zalegający na pokrywie lodowej śnieg potrafi być bardzo zdradliwy. Pod warstwą śniegu trudno ocenić zagrożenie, ponieważ nie widać grubości lodu, przerębli i innych niebezpiecznych miejsc. Wielu tragedii nad zamarzniętymi akwenami można byłoby uniknąć.

Jeśli widać, że na lodzie bawią się dzieci pozostawione bez opieki zawsze należy reagować i zadzwonić pod alarmowy numer 112.

Chociażby we wtorek (9 stycznia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o tym, że grupa młodzieży wchodzi na lód jednego z olsztyńskich jezior, co może stanowić realne zagrożenie i być dla nich niebezpieczne.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze policji, którzy sprawdzili pobliski teren linii brzegowej.

Całe szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało, a na miejscu pozostały jedynie śladu butów.

Należy pamiętać jednak, że jedyny bezpieczny lód to ten na sztucznym lodowisku i taką informację powinno się przekazywać też najmłodszym.