W Olsztynie odbyło się pierwsze tegoroczne ślubowanie policjantów z Warmii i Mazur [ZDJĘCIA]

2024-01-11 07:12:52(ost. akt: 2024-01-10 15:41:14)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Grono policjantów z Warmii i Mazur zasiliła grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy. Przed nimi nowa droga, ścieżka kariery, która może podążyć w jednym z wielu możliwych kierunków. Rozpoczęli ją od uroczystego ślubowania, po którym wyjadą do szkoły Policji na półroczne szkolenie.
To pierwsze w 2024 roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów na Warmii i Mazurach.

Fot. KMP Olsztyn

We wtorek (9 stycznia) w uroczystej atmosferze, przy obecności swoich bliskich oraz nowych przełożonych i kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 39 funkcjonariuszy (w tym 13 policjantek) ślubowało „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Słowa policyjnej przysięgi policjanci powtórzyli za swoim nowym szefem nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, który powitał ich w szeregach Policji, życząc udanego początku służbowej drogi i pomyślnej kariery w policyjnym mundurze.

Fot. KMP Olsztyn

Aktualnie służbę na Warmii i Mazurach pełni około 3,5 tys. policjantów.

Fot. KMP Olsztyn

Funkcjonariusze, którzy zasilili ich grono, rozpoczną swoją przygodę w mundurze od półrocznego kursu podstawowego w Szkole Policji w Słupsku. Po jego pozytywnym zakończeniu wrócą do swoich jednostek, by rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich.

Fot. KMP Olsztyn

Zgodnie z wydanymi rozkazami policjanci trafią do Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.