Szykują się duże zwolnienia w Agorze. Spółka wydała oświadczenie

2024-01-10 10:41:39(ost. akt: 2024-01-10 10:41:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Zarząd Agory ogłosił plan przeprowadzenia zwolnień grupowych w firmie, które dotknąć mają do 190 pracowników zatrudnionych w obszarze prasy cyfrowej, drukowanej oraz internetu, w okresie od 5 lutego do 31 marca 2024 roku.
W oficjalnym oświadczeniu Agora wyjaśniła, że decyzja o grupowych zwolnieniach wynika z czynników rynkowych.

— Przyczyną zamierzonego zwolnienia grupowego w obszarze Prasa Cyfrowa i Drukowana są czynniki rynkowe wynikające ze stałego trendu spadkowego sprzedaży prasy drukowanej związanego z odpływem czytelników do innych kanałów komunikacji, natomiast w obszarze Internet przyczyną jest wyraźne pogorszenie przychodów ze sprzedaży reklam w modelu open market oraz wzrost pozycji platform globalnych. Z uwagi na te czynniki Spółka musi podjąć działania zmierzające do dostosowania się do zmieniającego otoczenia rynkowego i oczekiwań odbiorców, a przeprowadzana restrukturyzacja jest warunkiem koniecznym do ustabilizowania sytuacji finansowej obszarów Prasa Cyfrowa i Drukowana oraz Internet, jak i zadbania o ich stabilność i rozwój oraz pozycję rynkową w następnych latach — można przeczytać w oświadczeniu spółki.

Agora poinformowała, że po zakończeniu niezbędnych konsultacji zgodnych z prawem, opublikuje kolejne oświadczenie, w którym znajdzie się informacja o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia. Całość rezerwy wpłynie na wyniki finansowe spółki i grupy w pierwszym kwartale 2024 roku.