Dramatyczny apel żony Macieja Wąsika: „Ja tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich!”

2024-01-10 10:17:50(ost. akt: 2024-01-10 10:17:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Informacja o zatrzymaniu posłów PiS Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego była szokująca przede wszystkim dla rodzin parlamentarzystów
— To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas z Maćkiem, ale muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować — mówi portalowi wPolityce.pl Roma Wąsik, żona byłego wiceszefa MSWiA.

— Ja was tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich! Bo ta opresyjna władza właśnie na to liczy, że będą dwa, maksymalnie trzy dni wzmożenia i to przyschnie — powiedziała żona Macieja Wąsika.

Przekazała nam także, że liczy na naprawdę dużą frekwencję podczas manifestacji przed Sejmem 11 stycznia, gdy Polacy będą mieli okazję wyrazić solidarność z zatrzymanymi parlamentarzystami.

Obawa o próbę przekierowania emocji i zejścia z tematu zatrzymania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego jest realna. Wiemy przecież, że Donald Tusk będzie chciał niebawem zorganizować manifestację w rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Właśnie tego, użycia tematu zastępczego obawia się Roma Wąsik:

— Nie możemy na to pozwolić, nie możemy ich zostawić — mówi nam żona posła Macieja Wąsika.

Tekst ukazał się na portalu wpolityce.pl