Jaki będzie kolejny ruch prezydenta po zatrzymaniu Wąsika i Kamińskiego?

2024-01-10 09:47:15(ost. akt: 2024-01-10 09:47:44)

Autor zdjęcia: PAP

Prezydent Andrzej Duda zwróci się do głów państw i szefów instytucji międzynarodowych z pismem informującym, że mamy w Polsce do czynienia z łamaniem prawa i konstytucji przez władzę wykonawczą - zapowiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.
Komenda Stołeczna Policji potwierdziła we wtorek wieczorem zatrzymanie Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, którzy przebywali w Pałacu Prezydenckim.

Były szef CBA i były minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz jego były zastępca Maciej Wąsik zostali skazani 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Szefowa Kancelarii Prezydenta została zapytana na antenie Telewizji Trwam, czy prezydent planuje w tej sprawie interwencję na arenie międzynarodowej.

— Pan prezydent zapowiedział, że zwróci się do głów państw i szefów instytucji międzynarodowych z pismem, w którym przedstawi sytuację, jaką mamy w Polsce, w której działania władzy wykonawczej mają charakter nielegalny, polegający na łamaniu przepisów prawa i naruszaniu konstytucji — powiedziała Ignaczak-Bandych.(PAP)