Kolejny dzień odwołanych zajęć w regionie. Dzieci nie dotarły do szkół

2024-01-09 14:04:22(ost. akt: 2024-01-09 14:11:33)

Autor zdjęcia: pixabay

Ze względu na warunki pogodowe odwołano wtorkowe zajęcia dydaktyczne w szkołach podstawowych w Rogóżu, Kraszewie i Runowie - poinformowały władze gminy Lidzbark Warmiński. Ostatniej nocy w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano silne mrozy.
Decyzją wójta gminy Lidzbark Warmiński we wtorek ( 9 stycznia) odwołane zostały zajęcia dydaktyczne we wszystkich trzech szkołach podstawowych w tej gminie.

— Natomiast opieka świetlicowa i przedszkolna, czyli zajęcia opiekuńczo-wychowawcze są realizowane — powiedział sekretarz gminy Lidzbark Warmiński Ryszard Kielak.

Jak wyjaśnił, na decyzję o zawieszeniu w tym dniu lekcji wpłynęły warunki pogodowe, tj. spodziewany silny mróz i możliwe problemy z dowozem uczniów.

Samorządowiec wskazał, że w poniedziałek na lekcjach w szkole w Runowie było tylko jedno dziecko, a w Kraszewie było w klasach po 4-5 uczniów.

— Były też problemy techniczne z transportem, bo na osiem autobusów cztery nie wyjechały, więc nie mogliśmy ryzykować. Tym bardziej, że prognozy na dzisiaj były podobne jak dnia poprzedniego — wyjaśnił.

Przypomniał, że w szkole można zawiesić zajęcia za zgodą organu prowadzącego, kiedy temperatura zewnętrzna mierzona o godz. 21 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi minus 15 st. Celsjusza lub jest niższa, a także kiedy wystąpiły na danym terenie zdarzenia zagrażające zdrowiu uczniów.

Sekretarz przekazał, że w środę zajęcia dydaktyczne w gminnych szkołach mają odbywać się już normalnie.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura minimalna w regionie spadła do minus 17-21,9 st. C. Według synoptyków w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od -8 do -5 st. C. Lokalnie możliwe są słabe opady śniegu.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski