Ulica Sielska w Olsztynie zmienia swój charakter. Będzie ekskluzywnie [ZDJĘCIA]

2024-01-10 07:10:00(ost. akt: 2024-01-09 15:08:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do tej pory ulica Sielska była znana jako typowa "wylotówka" z Olsztyna, której najbardziej znanymi obiektami było lotnisko "Olsztyn-Dajtki", sklep Biedronka i kilka małych komisów samochodowych. To niedługo ma się zmienić, ponieważ na tej ulicy powstają dwie inwestycje, które całkowicie odmienią jej charakter.
W Olsztynie cały czas panuje bardzo intensywny rozwój infrastruktury, co skutkuje zmianą charakteru niektórych ulic. Ulica Sielska, która do tej pory głównie kojarzyła się z wyjazdem z miasta i jeziorem Ukiel, już niedługo stanie się dobrym miejscem na zakupy.

Przy zbiegu wyżej wymienionej ulicy oraz ulicy Lotniczej powstają dwie bardzo duże inwestycje. Jedną z nich jest park handlowy, który znajdować się będzie zaraz obok lotniska. Co ciekawe będzie to jeden z największych tego typu obiektów w regionie.

Po drugiej stronie ulicy powstaje natomiast multisalon samochodowy z zapleczem serwisowym, którego właścicielem jest firma Polbis Auto, będąca jednym z największych dealerów samochodowych w województwie warmińsko-mazurskim.

Inwestycja w salon samochodowy rozpoczęła się w lipcu 2023 roku i już można zauważyć jak sporych gabarytów będzie to obiekt. Salon będzie składać się z kilku połączonych ze sobą budynków, które będą tworzyć spójną całość. Do tej pory Polbis posiadał dwa salony na terenie Olsztyna, znajdujące się na ul. Rataja i Partyzantów. Co ciekawe, ten drugi wystawiony jest na sprzedaż za kosmiczną kwotę 10 mln zł. netto.

Ukończenie obydwu inwestycji sprawi, że ruch na ul. Sielskiej znacznie się zwiększy, a kolejne miejsce w Olsztynie zyska prawdziwie ekskluzywne obiekty.