Zapanowała zima, a z nią siarczysty mróz. Olsztyńscy policjanci ostrzegają przed niskimi temperaturami

2024-01-08 17:30:20(ost. akt: 2024-01-08 15:11:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz.
W nocy z soboty na niedziele (6/7 stycznia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie śpiącym w wiacie śmietnikowej na jednym z osiedli w mieście.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zastał wskazanego 63-latka.

Okazało się, że jest on bezdomny i nie ma gdzie się udać w bezpieczne miejsce. Z uwagi na utrzymującą się niską temperaturę został on przewieziony do schroniska dla bezdomnych, gdzie w cieple spędził noc.

W niedzielę (7 stycznia) wieczorem policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego pasażera autobusu komunikacji publicznej, który nie chciał opuścić pojazdu.

Okazało się, że 42-latek jest również osobą bezdomną i potrzebującą schronienia.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego mężczyzny – w jego organizmie krążyło ponad 2,5 promila alkoholu – został on przewieziony do izby wytrzeźwień.