Cena może zaskakiwać. Tyle kosztują bilety na Puchar Świata w skokach narciarskich w Polsce

2024-01-08 10:04:12(ost. akt: 2024-01-08 10:05:03)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Skoki narciarskie to wydarzenie związane z wysokimi kosztami, a polscy kibice doskonale zdają sobie z tego sprawę. Pomimo historycznego zainteresowania, które zazwyczaj towarzyszyło Pucharowi Świata w Polsce, tegoroczny PolSKI Turniej pozostaje jeszcze z niewyprzedanymi biletami, mimo że terminy zawodów zbliżają się nieubłaganie. Czy organizatorzy tego roku przeciągnęli strunę?
Turniej Czterech Skoczni już się zakończył, a to oznacza, że uwaga fanów przeniesie się do Polski, gdzie po raz pierwszy w historii odbędzie się PolSKI Turniej. Mimo że bilety są dostępne wciąż, cena w tym roku może być wyzwaniem dla kibiców.

W przeszłości wejściówki na skoki w Polsce rozeszły się błyskawicznie. W obliczu słabszej formy naszych zawodników, włącznie z gwiazdami reprezentacji, organizatorzy mieli prawo oczekiwać niższego zainteresowania. Niemniej jednak ceny biletów zostały znacząco podniesione.

Na oficjalnej stronie sprzedaży, eBilet.pl, wciąż dostępne są wejściówki na większość konkursów.

Najwyższe ceny są jednak zarezerwowane na zawody w Zakopanem (20-21 stycznia), gdzie jedynie najtańsze bilety za 213 zł (dostępne jedynie na niedzielę) oraz bilety premium za 797,50 zł zostały już wyprzedane. Miejsca stojące za 266 zł oraz siedzące za 478,50 zł wciąż są dostępne, podobnie jak bilety na piątkowe kwalifikacje (19 stycznia), które można nabyć za 106,50 zł.

Bilety na zawody w Wiśle wciąż są dostępne, choć pozostał zaledwie tydzień do rozpoczęcia imprezy, a trybuny na obiekcie im. Adama Małysza mają mniejszą pojemność niż te na Zakopiance.

Na razie rozeszły się wejściówki jedynie na niedzielny konkurs indywidualny (14 stycznia), natomiast na sobotnią drużynówkę (13 stycznia) można je jeszcze zakupić za 159,50 zł (miejsce stojące) lub 318 zł (miejsce siedzące). Bilety na piątkowe kwalifikacje (12 stycznia) kosztują 53,50 zł.

Nawet debiutująca w Pucharze Świata skocznia w Szczyrku nie przyciągnęła jeszcze pełnej liczby fanów. Bilety na środowy konkurs (17 stycznia) są dostępne za 149 zł (miejsca stojące) lub 266 zł (miejsca siedzące). Kwalifikacje, które odbędą się dzień wcześniej, można obejrzeć, płacąc 53,50 zł.