Czesław Jerzy Małkowski: będę kandydował na prezydenta Olsztyna

2024-01-05 09:42:11(ost. akt: 2024-01-05 10:15:33)
Czesław Jerzy Małkowski (L) obecnie jest radnym Olsztyna

Czesław Jerzy Małkowski (L) obecnie jest radnym Olsztyna

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wybory samorządowe, w których mieszkańcy wybiorą swojego prezydenta według zapowiedzi premiera Donalda Tuska odbędą się 7 kwietnia. Pierwszym kandydatem, który ogłosił swój start na urząd prezydenta Olsztyna jest były prezydent a obecnie radny Czesław Jerzy Małkowski.
Czesław Jerzy Małkowski to osoba bardzo dobrze znana mieszkańcom Olsztyna. W latach 2001-2008 pełnił funkcję prezydenta. Ze stanowiska odchodził w cieniu seksafery, która wybuchła w 2008 roku po doniesieniu jednej z pracownic o molestowaniu seksualnym i zgwałceniu właśnie przez prezydenta.

Dzisiaj już wiadomo, że Czesław Jerzy Małkowski jest niewinny. Ostatecznie były prezydent Olsztyna został uniewinniony 28 stycznia 2022 przez Sąd Najwyższy.

Przez wszystkie lata, kiedy trwały perturbacje związane z uniewinnieniem Małkowskiego, ten nieustannie ubiegał się o reelekcję zawsze wchodząc do drugiej tury.

W 2010 roku w pierwszej turze Małkowski uzyskał 38,66 proc. głosów, w pierwszej turze, a w drugiej 46,76 proc.

W 2014 w pierwszej turze zebrał 39,53 proc., w drugiej natomiast 49,53 proc.

W 2018 w drugiej turze ponownie przegrał z Piotrem Grzymowiczem zyskując 45,53 proc. głosów.

Dziś Czesław Jerzy Małkowski w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" ogłosił, że ponownie będzie starał się o urząd prezydenta Olsztyna.

— Tak, wystartuję w wyborach na prezydenta Olsztyna — przyznaje Czesław Jerzy Małkowski — Jestem na etapie kompletowania swojej drużyny do Rady Miasta, i muszę przyznać, że w tym roku będzie znacznie odmłodzona. Wśród moich współpracowników znajdzie się wiele osób, które znają się m.in na sporcie, bo ten element chciałbym wzmocnić podczas mojej prezydentury — przyznaje Czesław Jerzy Małkowski.

Podczas rozmowy były prezydent Olsztyna ujawnił także kilka elementów swojego programu wyborczego.

— Od lat budżet Olsztyna jest przeinwestowany, co odbija się na wielu aspektach życia miasta, chociażby takich jak sport czy kultura. W Urzędzie Miasta Olsztyna mamy wielu wspaniałych urzędników, którzy od lat są w przerażający sposób niedoceniani. Już dziś mogę obiecać, że nie będę zarabiał 20 tys. zł miesięcznie. Jeśli wygram wybory, to wynagrodzenie prezydenta zostanie obniżone, i nie wzrośnie dopóki ludzie pracujący dla dobra tego miasta nie będą godnie wynagradzani. Nie pozwolę na to, żeby tak wybitni specjaliści musieli wychodzić na ulicę, żeby walczyć o swoje wynagrodzenia i warunki pracy — zaznacza Małkowski.

I dodaje: Zadłużenie lokali komunalnych w Olsztynie sięga 70 mln zł. To oczywiście skandal i ogromny problem, który trzeba natychmiast rozwiązać. Wiem jak to zrobić, bo z podobnym problemem zmagałem się podczas mojej prezydentury w 2003 roku.

Karol Grosz

Tekst o wszystkich potencjalnych kandydatach na prezydenta Olsztyna znajdą Państwo w najbliższym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rumcajs #3113084 10 sty 2024 00:59

    Bardzo dobrze,m że startuje bo to co obecnie reprezentuje obecny prezydent to tragedia jak chociażby obrona za wszelką cenę szubienic pomnika hańby, "pomnika" który gloryfikuje sowietów od których ucierpiało i zginęło tylu ludzi i którzy dalej to robią w imię sowieckiej ideologi. To "pomnik" który opluwa wszystkich tych którzy walczyli o wolną Polskę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. AntoniKosiba #3113003 5 sty 2024 17:35

    Brawo, Panie Prezydencie! Wierzyłem w Pana i czekałem na decyzję o wystartowaniu w wyborach. Popieram, ma Pan mój głos!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz