Indykpol AZS Olsztyn rozgromił lidera PlusLigi w Uranii

2024-01-03 09:00:15(ost. akt: 2024-01-03 09:13:51)

Autor zdjęcia: PAP/Tomasz Waszczuk

Prowadzący dotychczas w tabeli ekstraklasy siatkarzy Projekt Warszawa niespodziewanie przegrał w Olsztynie z Indykpolem AZS 0:3 (25:27, 19:25, 19:25), będąc równorzędnym rywalem jedynie w pierwszym secie.
Siatkarze Indykpolu w połowie grudnia wrócili po trwającej ponad dwa lata przerwie do hali Urania w Olsztynie, która została gruntownie zmodernizowana i rozbudowana.

Pierwsze dwa mecze w nowym obiekcie zakończyły się porażkami - z Bogdanką LUK Lublin 2:3 i PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3, więc kibice mogli mieć obawy przed wtorkowym spotkaniem z liderem.

Tymczasem, jak się okazało, olsztynianie zagrali znakomicie. Kłopoty mieli tylko w pierwszym secie, gdy przegrywali 15:17. M.in. dzięki udanym zmianom drużyna ze stolicy Warmii i Mazur odrobiła straty, zwyciężając 27:25.

Nicolas Szerszeń po meczu Indykpol AZS Olsztyn-Projekt Warszawa w 14. kolejce PlusLigi

Druga i trzecia partia były już popisem gospodarzy. Świetnie grający blokiem olsztynianie szybko uzyskali w nich sporą przewagę (w drugim secie 14:7, a w trzecim 10:6), której nie oddali do końca.

Osłabieni brakiem rozgrywającego Jana Firleja goście nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Oba te sety zakończyły się zwycięstwem Indykpolu 25:19.

Kamil Szymendera po meczu Indykpol AZS Olsztyn-Projekt Warszawa w 14. kolejce PlusLigi

Nagrodę dla MVP meczu odebrał reprezentant Brazylii Alan Souza, który zdobył 20 punktów i był prawdziwym liderem zespołu ze stolicy Warmii i Mazur.

Po meczu olsztyński klub podziękował swoim fanom.

"Wielkie ukłony i podziękowania dla wszystkich, którzy dziś byli z nami w Hali Urania. To zwycięstwo jest dla Was!" - napisano w mediach społecznościowych, dodając zdjęcie kibiców.

Porażka może kosztować warszawskich siatkarzy utratę pozycji lidera, ale to zależy od wyniku wieczornego meczu dotychczasowego wicelidera Jastrzębskiego Węgla z PGE GiEK Skrą Bełchatów. (PAP)