Coraz więcej imprez w Hali Urania. Kto wystąpi w Olsztynie? [GALERIA]

2024-01-03 08:30:00(ost. akt: 2024-01-03 12:24:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Występy gwiazd, prezentacje sportowców i nieziemskie pokazy tańca. Wszystko to widziała Urania podczas swojego pierwszego, oficjalnego dnia funkcjonowania. To własnie wtedy, hala ponownie otworzyła drzwi przed artystami i zawodnikami. Czy teraz będzie tętnić życiem?
Za nami benefis wyremontowanej Hali widowiskowo-sportowej. Urania oficjalnie weszła w swój nowy etap. Prezydent Olsztyna wspólnie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego zakończyli trwający wiele miesięcy remont i otworzyli obiekt.

— Remont Uranii to oczekiwanie, pragnienie i marzenie mieszkańców Olsztyna. Wreszcie mogę powiedzieć, że się spełniło. Wiedziałem, że musimy zdobyć środki na to, żeby przywrócić blask tej wspaniałej arenie, której zawdzięczamy wiele tak wspaniałych chwil. Realizacja tego projektu była jednym z priorytetowych wyzwań, jakie postawiłem przed sobą i moimi współpracownikami — mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas uroczystości otwarcia hali.

Prezydent wspomniał, że ta inwestycja nie byłaby możliwa bez współpracy z zarządem województwa i całym Urzędem Marszałkowskim.

— Bardzo miło was tutaj znowu widzieć. Spełniło się nie tylko moje marzenie, ale wszystkich mieszkańców Olsztyna i regionu — zaznaczył marszałek Marcin Kuchciński — Jako zarząd województwa nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że trzeba przekonywać i pozyskiwać fundusze na modernizacje naszej Uranii. Ziściło się coś, co parę lat temu wydawało się niemożliwe. Wiem, że będę spotykał w tej hali aktorów i sportowców, ale każdego dnia chciałbym spotykać tutaj was — mieszkańców Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego — dodał marszałek Kuchciński.

Sprawdzamy zatem, kto w najbliższych miesiącach pojawi się w hali, by zapewnić mieszkańcom Olsztyna i nie tylko, rozrywkę czy kulturalne doznania.

Wśród wydarzeń, które mają zostać zrealizowane w wyremontowanej Hali Urania ogłoszono już:

Golec uOrkiestra „Koncert Kolęd i Pastorałek" - 21 stycznia
Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość” - 23 lutego
Koncert Muzyki Filmowej - 9 marca
Teatr 6. Piętro ze spektaklem „Szkło Kontaktowe w trasie!" - 17 marca
Polska Noc Kabaretowa - 24 kwietnia
Visual Concert - Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej - 20 kwietnia

Z niecierpliwością czekamy na kolejne ogłoszenia!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ERJOT #3112939 3 sty 2024 12:15

    Fajnie, że będą imprezy, tylko szkoda, że z braku miejsc parkingowych rozjechane zostaną wszystkie trawniki w okolicy, chodniki i inne wolne miejsca, gdzie da się wcisnąć auto. W hali na 4000 miejsc jest parking podziemny na 200 aut i parking przy Al. Piłsudskiego. na ok 70 aut. Więc reszta widzów w panice szuka miejsc na okolicznych osiedlach. Co sprawia, że mieszkańcy tracą i tak małą ilość miejsc parkingowych. Może organizator imprez w Uranii powinien jednak pomyśleć o swoich sąsiadach. Bo z jednej strony są widzowie w gorączce parkujący gdzie popadnie a z drugiej mieszkańcy, którzy by chcieli normalnie żyć, a nie czuć się jak na polowaniu (na miejsce parkingowe). Kolejną sprawą jest przejezdność uliczek osiedlowych. W trakcie imprez w Uranii ciężko się po nich poruszać osobówką, a co z Karetką Pogotowia, lub wozem strażackim? Nie chciałbym tego oglądać. I wtedy winni będą kierowcy, a nie organizator/właścicel obiektu który zapewnił miejsce dla 300 aut. Nawet z kompletem pasażerów auta 5 osobowego to nawet nie jest połowa pojemności Hali. A większość aut nie przyjeżdża pełna. Może rozwiązaniem było by dogadanie się z Komunikacją Miejską - masz bilet na imprezę -jedziesz autobusem/tramwajem za free. Nawet przystanki nazywają się "Hala urania" - do takiej akcji pasują jak ulał. A może do biletów dodać mapkę parkingów w okolicy - na pl. Solidarności było jeszcze dużo wolnych miejsc - sprawdziłem to wczoraj próbując zaparkować pod domem (bezskutecznie).Dobrze by było gdyby ktoś się pochylił nad tym tematem zanim do kogoś nie dojedzie karetka lub straż, bo się "nie przebije"

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz