Nie tylko psy i koty boją się petard - w noc sylwestrową z posesji uciekły kucyki i osioł

2024-01-02 11:56:10(ost. akt: 2024-01-02 13:11:09)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

W Nowy Rok stado zwierząt, w tym kucyki i osioł spacerowało drogą na trasie od Wlewska do Piaseczna w gminie Lidzbark. Policjanci zaopiekowali się zwierzętami, które w noc sylwestrową wystraszone hukiem petard i fajerwerków uciekły gospodarzowi z ogrodzonej posesji.
"Stado zwierząt wędruje drogą” - takiej treści zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku od jednego z kierowców. Do tej sytuacji doszło w Nowy Rok o poranku. Na trasę od Wlewska do Piaseczna skierowano policyjny patrol z Lidzbarka, który na drodze wojewódzkiej nr 544 zauważył idące drogą stado zwierząt, w tym konie, kucyki i osiołka.

Policjanci ustalili i powiadomili właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce, by przejąć swych podopiecznych. "Do czasu przyjazdu właściciela policjanci w radiowozie czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i innych uczestników ruchu. Jak ustalono, zwierzęta uciekły w sylwestrową noc wystraszone wystrzałami fajerwerków i petard" - podała Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

Policjanci pouczyli właściciela zwierząt o obowiązku właściwego ich zabezpieczenia. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jwr #3112933 | 79.184.*.* 3 sty 2024 05:33

    W Polsce należy wprowadzić całkowity zakaz używania petard i fajerwerków które zabijają albo niszczą zwierzeta. Ciekawe gdzie są wrażliwi EKOLODZY czy ZIELONI , którzy doprowadzili do dewastacji Puszczy Białowieskiej.

    odpowiedz na ten komentarz