41-latek zatrzymany w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszego w Piławkach

2023-12-28 09:35:21(ost. akt: 2023-12-28 09:55:00)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy usłyszał 41-latek zatrzymany w sprawie potrącenia pieszego w Piławkach. Wobec podejrzanego ma zostać skierowany wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.
Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze serwisowej obok trasy S7, na wysokości Piławek w gminie Miłomłyn. Jak informowała policja, kierowca auta odjechał z miejsca zdarzenia, a o leżącym na drodze nieprzytomnym mężczyźnie powiadomiły inne osoby. Służby ratunkowe podjęły próbę reanimacji, ale mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nie miał przy sobie dokumentów. Następnego dnia ustalono, że to 37-letni mieszkaniec gminy Zalewo.

Policja z Ostródy wszczęła poszukiwania sprawcy. W środę zatrzymano 41-letniego mieszkańca powiatu ostródzkiego, który został wytypowany w wyniku działań operacyjnych jako osoba mogąca mieć związek z wypadkiem. Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty - spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy ofierze.

"Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył w tej sprawie obszerne wyjaśnienia. Jeszcze na dzisiaj zaplanowane jest jego przesłuchanie przez prokuratora. Samochód podejrzanego został zabezpieczony na policyjnym parkingu" - przekazał PAP podkom. Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Jak dodał, wyjaśnienia podejrzanego będą weryfikowane w śledztwie. Zostanie powołany biegły, bo mężczyzna twierdzi, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Policja podała również, że do sądu zostanie skierowany wniosek o zastosowanie wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski