Wzruszający finał akcji. Ponad tysiąc "Kartek dla Seniora"

2023-12-27 15:15:58(ost. akt: 2023-12-27 14:47:01)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

To były dla nich niezwykłe Święta Bożego Narodzenia. Olsztynianie - ale nie tylko mieszkańcy stolicy regionu - znów sprawili radość osobom, które nie mogły spędzić bożonarodzeniowego czasu z rodziną.
Przez ponad połowę grudnia można było dołączyć do kolejnej edycji "Kartki dla Seniora". Propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury kolejny raz spotkała się z ogromnym odzewem.

— Prosiliśmy o podzielenie się dobrym słowem z samotnymi pensjonariuszami olsztyńskich domów pomocy społecznej — mówi Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — Odpowiedź na ten apel rozmiękczyła nasze serca i po prostu wyrzuciła nas z butów.

Do specjalnej skrzynki trafiło ponad tysiąc kartek - często zrobionych własnoręcznie, pomysłowych i kolorowych. A do części z nich były dołączone okolicznościowe upominki.

Życzenia były kierowane do niemal 30 osób w wieku 45-92 lat: dawnych nauczycieli, fanów sportu, podróżników, wielbicieli muzyki. Autorami były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, średnich czy studenci, ale także wielu anonimowych mieszkańców Olsztyna, choć nie tylko naszego miasta.

"Kartka dla Seniora" odbyła się czwarty raz.